Consulat Digi si pentru SUA?

1. acum 2 ani

La multi ani, Romania! Ar trebui sa deschideti un "consulat" Digi 24 si pentru SUA - suntem destui romani aici.

Ca raspuns la intrebarea "Ce ar trebui sa se schimbe in Romania?" pentru a ma intoarce in tara... pentru mine birocratia si mentalitatea oamenilor sunt cele mai mari dezavantaje de acolo. Atata vreme cat sistemul ne ineaca in hartii, atata timp cat pentru o simpla echivalare a diplomelor astepti luni de zile si trebuie sa demonstrezi tot soiul de lucruri ce nici nu au relevanta in situatia ta, nu este cazul sa ma intorc in Romania. Primul lucru pe care l-am facut atunci cand am devenit cetatean aici a fost sa rasuflu usurata fiindca nu mai am nevoie de acte romanesti. Vreau sa nu mai fie platiti degeaba mii de functionari pentru ca nu se doreste impementarea unui sistem computerizat. Si mai vreau sa dispara si patriotismul gaunos, cel care ii face pe atatia concetateni sa se simta parte a celei mai importante natii din univers, fiindca daca tot stam si avem impresia ca suntem speciali si alesi, nu facem de fapt nimic pentru a ne castiga demnitatea in lume. Ar trebui ca romanii sa se umfle in pene mai putin si sa munceasca mai mult.

sau Inregistreaza-te pentru a raspunde!

SAU comenteaza direct (nu necesita inregistrare)

Numele dvs.

Scrie un raspuns...